Auto&Tech

Videoja tregon se sa luksoz është Mercedes S-Class 2021

videoja-tregon-se-sa-luksoz-eshte-mercedes-s-class-2021

Brendësia e automjetit është edhe më digjitale dhe inteligjente, pasi edhe hardueri edhe softueri kanë bërë përparime të mëdha, transmeton Telegrafi.

Pesë ekrane të shkëlqyer dhe të mëdha, pjesërisht me teknologjinë OLED, e bëjnë kontrollin e funksioneve të automjetit dhe komoditetit edhe më të lehtë.

S-Class ka qenë gjithmonë një vend për udhëtime të rehatshme dhe punë të qetë.

Me gjeneratën e re, pjesa e brendshme është evoluar plotësisht, dhe pothuajse është një strehë midis shtëpisë dhe vendit të punës.

Asistenti i zërit “Hej Mercedes” është edhe më i aftë për të mësuar dhe për të dialoguar me aktivizimin e shërbimeve në internet në aplikacionin Mercedes.

Në S-Class asistenti i zërit mund të kontrollohet edhe nga pjesa e pasme.

Tjera nga rubrika

Instagram sapo ka lansuar tiparin e tij të ri

mergata.eu

Përditësimi i ri në Viber që do i gëzojë kosovarët

mergata.eu

Discord ka ndaluar së funksionuari siç duhet

mergata.eu

Përditësimi i ri i Windows 10 po paralizon printerët

Administrators

Epic Games informon klientët se tipari “Identifikohu me Apple” nuk do të funksionojë më nga sot

mergata.eu

Apple do t’i lejojë zhvilluesit të sfidojnë udhëzimet e dyqaneve të aplikacioneve pas përhapjes së plotë të profilit

mergata.eu