Mërgata Shqiptare
Të tjera

Tradita e tme.rrshme, shikoni çfarë i bën dhëndri nuses (Video)

Tradita e tme.rrshme, shikoni çfarë i bën dhëndri nuses (Video)
Diku në një fshat të Turqisë ekziston një traditë e tme.rrshme, e cila është regjistruar në një video të publikuar së fundmi në rrjetet sociale.

Kur nusja vjen në oborrin e shtëpisë së dhëndrit, në prani të të gjithë të ftuarve, dhëndri go.det me shuplakë nusen.

Pasi nusja ulet dhe dhëndri ia heq vellon, ai i bie me shup.lakë asaj, për të përmbushur kështu traditën e çuditshme.

TË ngjajshme

Si e sollën shqiptarët kafenë në Evropë?

admin

Ky është djali i Lecit. Ja me çka merret ai? (Foto)

admin

Kafja si ritual mesazhesh dhe simbolikash për shqiptarët

admin
error: Artikull i mbrojtur !!