Sport

Shaqiri uron Muriqin për transferimin në Lazio

shaqiri-uron-muriqin-per-transferimin-ne-lazio

Shaqiri vjen me një urim për Muriqin për tramsferimin në Serie A.

Vedat Muriqi është bërë edhe zyrtarisht futbollist më i ri te skuadra e re Lazio

Muriqi u bashkua me Lazion nga Fenerbahce me një çmim prej 18 milionë euro (+2 milionë bonuese) dhe kontratë që e mbanë atë në Itali për 5 vite.

Në mesin e shumë futbollistëve që e kanë uruar Muriqi, ka qenë edhe mesfushori i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ai shkruan në gjuhën italiane: “In bocca al lupo vedoo”, që në shqip do të thotë: “Paç fat Vedo”.

Muriqin e kanë uruar edhe shumë lojtarë të tjerë shqiptarë, si Milot Rashica, Atdhe Nuhiu, etj.

Tjera nga rubrika

Ancelotti po e transferon yllin e Real Madridit

mergata.eu

Liverpool me ofertë për yllin e Real Betis

mergata.eu

Dzeko mund të kalojë te Juventus?

mergata.eu

Maldini çudit të gjithë: Milani s’mund të fitojë duke luajtur me fëmijë

mergata.eu

Girona zyrtarizon transferimin e Arijanet Muric

mergata.eu

Po ndodh shkëmbimi i madh mes Napolit dhe Juventusit

mergata.eu