Mërgata Shqiptare
Kosova

Parashikimi i motit për sot, ja si do te jene temperaturat

Sipas Institutiti Hidrometeorologjik të Kosovës, sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura. Gjithashtu, IHMK njofton se vranësirat gjatë ditës nuk do të jenë stabile, kështu që vende-vende mund të sjellin stuhi lokale.

Fotografia e Rent A Car Onix

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-33 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-9m/s”, thuhen në njoftimin e IHMK-së.

Fotografia e Rent A Car Onix

TË ngjajshme

Eskalojnë mediet serbe: Thaçi dhe Daut Haradinaj duhet të shkojnë në Hagë

admin

Shyhretja në iftar me familjen e saj, zonjat morën gjithë vëmendjen

admin

Ministrja Hoxha: Pavarësisht plotësimit të kritereve për liberalizimin e vizave, lufta kundër korrupsionit vazhdon

admin
error: Artikull i mbrojtur !!