Mërgata Shqiptare
Kosova

Ky është 13 vjeçari i cili u privua pasi e shkelu traktori

Një vajzë 13-vjecare, derisa po ngiste biçikletën, është goditur për vd’ekje nga traktori në fshatin Vershevc të Lipjanit. Në Policinë Rajonale e Prishtinës për Gazetën Express kanë treguar se në orët mbrëmjes së sotme janë informuar për një aksident në një fshat të Lipjanit, ku vajza e 13-vjece është goditur nga një traktor. Një orë më vonë ajo ka vd,ekur në Qendren Klinike Universitare.

Fotografia e Rent A Car Onix

“Sot rreth orës 19:00 kemi pranuar informatën për një aksident trafiku ne fshatin Vershevc te Lipjanit. Ne aksident kane qene te përfshira një biçikletë dhe një mjet bujqësor(traktor). Si pasojë e aksidentit lëndime të renda trupore ka pësuar ngasësja e biçikletës (femër 2006). E njëjta është dërguar per tretman mjekësor ne QKUK, nga ku jemi njoftuar se rreth orës 20:00, ka ndërruar jete. Ngasësi i mjetit bujqësor me urdhër të Prokurorit të shtetit është dërguar në mbajtje. Me rasti po merret njësiti i trafikut”, thuhet nga Policia.

Në QKUK kanë treguar për Express se vi,ktimen e kishte shkelur traktori pak orë më parë. “Vi,ktimën e ka shkel traktori pak orë më parë dhe aksidenti ka ndodhur në një fshat të Lipjanit”, kanë treguar në QKUK. Sipas mjekëve të QKUK 13-vjeçarja kishte arritur në emergjencë pa shenja jete. “ Tek ne ka ardhur pa shenja jete. Ka qenë e lënduar rëndë dhe nuk ka mundur tu mbijetoj plagëve që ka marrë”. Në QKUK thonë se tashmë trupi i vi,ktimës është dërguar në obduksion për të vërtetuar shkaqet e vd,ekjes.

Fotografia e Rent A Car Onix

TË ngjajshme

‘Nermini’ është një nga femrat më të bukura të Turqisë, por do të befasoheni kë zgjodhi për burrë

lajme

Pacolli në Bukuresht, në takimin joformal të organizuar nga Rumania, si kryesuese e Presidencës së Këshillit të BE-së

admin

Ia vodhën këngën, ja çfarë kanë bërë Motrat Mustafa

lajme
error: Artikull i mbrojtur !!