Mërgata Shqiptare
Kosova

Kandidatët më të votuar nga kjo parti në këtë komunë/ Emrat

Numërimi i gjitha votave në Kosovë nga zgjedhjet e 6 tetorit kanë përfunduar gjatë ditës së djeshme.Gazeta Blic ka mësuar 5 kandidatët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) të cilët kanë marrë më së shumti vota në komunën e Gjakovës.

Sipas asaj që ka mësuar Gazeta Blic, kryetari I PDK-së, Kadri Veseli, në këtë komunë ka marrë 3300, pas tij është Hajdar Beqa me 1723, Butrint Batalli me 930 vota, Hisen Berisha me 734 dhe Gentiana Beqa me 560 vota, shkruan Gazeta Blic.

Numërimi në këtë komunë ka përfunduar 100%, por zyrtarisht nga ana e KQZ-së ende nuk janë publikuar të dhënat për secilin kandidat.

TË ngjajshme

Analistët: Deklarata e ambasadorëve amerikanë, thirrje Kosovës dhe Serbisë për qasje serioze në dialog

admin

Nuk do t”iu besoni syve, ja shumë është plakur Zhade

lajme

Ka të dekur e të pla@go@sur në Zvicërr, ja çfarë ndodhi

lajme
error: Artikull i mbrojtur !!