Sport

Juventus transferon talentin kosovar

juventus-transferon-talentin-kosovar

Juventus konfirmon përforcimin e ri, është talenti kosovar.

Juventus është përforcuar me një djalë të ri nga Baseli, si pjesë e operacionit që solli Kaly Sene në Zvicër

Bëhet fjalë për talentin kosovar Albian Hajdari, i cili luan në pozitën e qendërmbrojtësit dhe përfaqëson Zvicrën U17, duke bërë pesë paraqitje në total, përcjell lajmi net.

Lindur në Binningen, afër Bazelit, Hajdari është një mbrojtësi mjaft i fuqishëm dhe luan me këmbën e majtë.

Këtë sezon, ai luajti 10 ndeshje me Basel U18.

Te Juventusi, Albian Hajdari do të luajë për ekipin e të rinjve Primavera.

17-vjeçari mund të jetë një ‘xhevahir’ i së ardhmes për Kombëtaren e Kosovës, e cila duhet të angazhohet më shumë për t’i siguruar shërbimet e tij.

Tjera nga rubrika

Pas Arthur, Juventus edhe me një super transferim nga La Liga

mergata.eu

Manchester City – Arsenal, formacionet e mundshme

mergata.eu

Ndeshja Napoli – Juventus, publikohen formacionet zyrtare

mergata.eu

Milan arrinë marrëveshje me 6 lojtarë

mergata.eu

Milan synon transferimin e yllit të Romës

mergata.eu

Sportisti shumë i njohur infektohet me koronavirus, kjo është gjendja e tij

mergata.eu