Sport

Juventus harron Suarezin, vihet pas yllit të Romës

juventus-harron-suarezin,-vihet-pas-yllit-te-romes

Juventus duket se nuk është më i interesuar në transferimin e Suarez.

Juventus mund të shpejtojë ecurinë për nënshkrimin e sulmuesit të Romës, Edin Dzeko, pasi që transferimi i Luis Suarez nga Bracelona duket se ka dështuar.

Tuttomercatoëeb ka treguar komplikimet që ka uruguaiani me pasaport, rreziqe që mund të marrin më gjatë se 5 tetori, kur edhe përfundon afati i tanishëm i transferëve.

RAC 1 ka konfirmuar që uruguaiani nuk do të mund të merr pasaportën italiane me kohë dhe Juventus nuk do të mund ta regjistrojë jug-amerikanin si një lojtar të BE-së për ndeshjet e Ligës së Kampionëve.

Trajneri Andrea Pirlo dëshiron të këtë një sulmues të ri sa më shpejt që është e mundur kështu që ka shpejtuar transferimin e boshnjakut, Dzeko në Allianz Stadium.

Mirëpo, bardhezitë, sipas La Repubblica, duhet të presin deri pas 29 shtatorit, dy ditë pas ndeshjes kunëdër Romës në ligë për ta marrë atë.

Tjera nga rubrika

Gjithçka gati për transferimin e madh të Milanit

mergata.eu

Maldini në aksion, po e sjell në ‘San Siro’ yllin nga Serie A

mergata.eu

Trajneri i Tottenhamit është gati për afatin kalimtar të verës

mergata.eu

Ndeshja Celta Vigo – Barcelona, publikohen formacionet zyrtare

mergata.eu

Lazio publikon fotot nga testet mjekësore të Muriqit, në pritje të zyrtarizimit

mergata.eu

Lirim Kastrati ka nënshkruar me klubin e madh hungarez

mergata.eu