Sport

Interi merr vendim të papritur: Largon një futbollist dhe e blen një tjetër

interi-merr-vendim-te-papritur:-largon-nje-futbollist-dhe-e-blen-nje-tjeter

Interi e largon një futbollist dhe e blen një tjetër.

Interi ka njoftuar se e ka blerë talentin e Luzernit, Darian Males, ndërkohë që e ka larguar Borja Valeron në drejtim të Fiorentinës.

Sulmuesi zviceran ka nënshkruar kontratë pesëvjeçare me Interin.

Megjithatë, ai do të huazohet në Genoa për të fituar përvojë gjatë sezonit 2020/21.

Interi i pagoi 4 milionë euro për ta blerë atë nga klubi zviceran, për të cilin 19-vjeçari e shënoi një gol dhe i dha 19 asiste në 19 ndeshje sezonin e kaluar.

Ndërkohë, mesfushori veteran Valero është kthyer në Fiorentina, aty nga ku e kishte blerë Interi para tri vjetëve.

Tjera nga rubrika

Drita shpallet kampion i Kosovës

mergata.eu

Chelsea ‘shokon’ Barcelonën, po ja rrëmben yllin e madh

mergata.eu

Rekord i ri nga Cristiano Ronaldo

mergata.eu

Mesfushori zyrtarisht konfirmon largimin nga Inter

mergata.eu

Ndeshja Inter – Fiorentina, këto janë formacionet zyrtare

mergata.eu

Barcelona mposht Napolin, prenë biletën për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve

mergata.eu