Mërgata Shqiptare
Futboll

Hazard lojtar i Real Madridit, më në fund arrihet marrëveshja

Më në fund Eden Hazard është lojtar i Real Madridit. Është arritur më në fund marrëveshja për transferimin e Eden Hazard te Real Madrid. Chelsea ka vendosur të pranojë ofertën e Real Madridin prej 100 milionë euro për transferimin e Eden Hazard në ‘Santiago Bernabeu’.

Fotografia e Rent A Car Onix

‘The Guardian’ shkruan se të dy klubet kanë arritur marrëveshjen, pas bisedimeve të gjata kur Chelsea kërkonte rreth 120 milionë euro, përcjell lajmi.

Hazard që i kishte mbetur vetëm edhe një vit kontratë me Chelsean, bëhet transferimi i tretë i Real Madridit, pas Eder Militao dhe Luka Joviq. Belgu me kalimin te Real Madrid përmbushë ëndrrën e tij të madhe, për të luajtur në Bernabeu.

TË ngjajshme

Shkaku i aksidentit të Salas, futbollistët e Cardiffit po frikësohen të udhëtojnë me aeroplan

admin

Lippi jep dorëheqje si trajner i Kinës

admin

Solari: I lumtur me paraqitjen e lojtarëve, nuk kam monitor për VAR, por iu besojmë gjyqtarëve

admin
error: Artikull i mbrojtur !!