Lajme

E dhimbshme: Koronavirusi ia merr jetën kameramanit shqiptar

e-dhimbshme:-koronavirusi-ia-merr-jeten-kameramanit-shqiptar

Lajm i rëndë: COVID -19 ia merr jetën kameramanit shqiptar nga Maqedonia.

Ka ndërruar jetë 51 vjeçari Shenoll Ahmeti i punësuar në RTVM si kameraman i diagnostikuar me Covid-19.

Ai ishte i hospitalizuar një javë më parë, ndërkohë që gjendja i është përkeqësuar ditëve të fundit. Ahmeti sipas kolegëve të tij më parë nuk kishte probleme shëndetësore.

Para një muaji betejën me Covid-19 e humbi edhe 44 vjeçari Bekim Bajramoski i punësuar në një televizionin lokal të rrethit të Strugës, raporton Lajmpress.

Tjera nga rubrika

Selimi e Krasniqi ‘përplasen’ në Kuvend për Gjykatën Speciale

mergata.eu

Infermierët mirëpresin masat shtesë të qeverisë së Kosovës kundër Covid-19

mergata.eu

Haki Abazai i kundërpërgjigjet Mustafës pasi i tha të kontrollohet te doktori: Hajnia, tradhëtia janë profesion i të paftyrëve

mergata.eu

87 të shëruar dhe 96 raste të reja me koronavirus në Kosovë

mergata.eu

Vdes 52-vjeçari nga Istogu i prekur me koronavirus, shkon në 41 numri i viktimave

mergata.eu

Ministri Zemaj shkruan për punën e mjekëve dhe infermierëve gjatë pandemisë

mergata.eu