Auto&Tech

Apple lanson linjën e re të iPad-ëve

apple-lanson-linjen-e-re-te-ipad-eve

Modelet nga linja e re huazojnë pamjen e iPad Pro më të ri, të cilat kanë anët katrore dhe nuk e kanë “home button” në pjesën e përparme, shkruan The Independent, transmeton lajmi.net.

Sensori i gjurmës së gishtit Touch ID që ishte në atë buton është zhvendosur në pjesën për mbushje të pajisjes, tha Apple.

Por përndryshe Air tani përfshin pothuajse çdo tipar nga formacioni Pro.

Ndër të tjera, iPad-i më i shtrenjtë përfshin sensorin LiDAR të Apple – një teknologji e ndjeshmërisë së thellësisë që thuhet se do të vijë në iPhone 12 – si dhe një aparat fotografik shtesë, bashkë me një ekran pak më të madh dhe më të shpejtë në sinkronizim. /Lajmi.net/

Tjera nga rubrika

Apple do të fillojë rihapjen e dyqaneve nga e hëna

Administrators

AMG përmes videos zbulon mercedesin më ‘brutal’ të parë deri më tani

mergata.eu

Apple ka zbuluar shqetësime për privatësinë me shumë aplikacione të njohura

mergata.eu

“Dalin” fotografitë e iPhone 12, kështu do të duket

mergata.eu

Facebook do të etiketojë postimet inflamatore nga Trump dhe politikanë të tjerë

mergata.eu

Facebook ka filluar një fushatë të re për t’i ndihmuar njerëzit të zbulojnë histori të rreme dhe dezinformata

mergata.eu