Auto&Tech

Apple lanson ‘Apple Watch-in e ri

apple-lanson-‘apple-watch-in-e-ri

Ashtu siç shumë kishin spekuluar gjatë javës së kaluar, firma zbuloi Apple Watch Series 6 me veçori të re: matjen e oksigjenit në gjak, shkruan The Independent, transmeton lajmi.net.

Sensorët e integruar që shtrihen në kyç janë të aftë të matin gjakun që rrjedh nëpër trup për të përcaktuar nivelet e oksigjenit në vetëm 15 sekonda.

Ky model është dizajnuar me karakteristika të përparuara të Serisë 6, por për më shumë se 100 dollarë. /Lajmi.net/

Tjera nga rubrika

A mund ta kalojë Tesla një rrethrrotullim të vështirë me pilot automatik?

mergata.eu

Tesla Model Y: Konsumatorët raportojnë defekte masive

mergata.eu

Me rastin e frenimit me motor, a është zero shpenzimi i karburantit?

mergata.eu

Përditësimi i ri i Windows 10 po paralizon printerët

Administrators

Pse të gjithë po flasin për një emoji të çuditshëm të fytyrës?

mergata.eu

Kini kujdes në atë që shkarkoni: Një virus i ri sulmon Android dhe vjedh detajet e bankës

mergata.eu