Mërgata Shqiptare
Kosova

Apel publik për mërgimtarët: Ju lutemi mos e bëni këtë veprim në Serbi sepse e pësoni

Nga vikendi që lamë pas ka nisur vala e bashkatdhetarëve të cilët po vijnë në vendlindje për të kaluar pushimet. Shumica e tyre zgjedhin trafikun rrugor, pavarësisht pritjeve të gjata që krijohen në pikat kufitare. E pritjet më të mëdha po shënohen gjatë orëve të vona të mbrëmjes deri në mëngjes.

Fotografia e Rent A Car Onix

Derisa sot në rrjete sociale po bëhet apel tek bashkatdhetarët që në pikën kufitare përmes Merdares të kenë kujdes në rripat sigurisë dhe fëmijët mos t’i mbajnë në ulëset e para, sepse policia serbe po vë gjoba, përcjellë Indeksonline.

Ndryshe, në respekt të bashkatdhetarëve disa komuna, përfshire Suharekën, Lipjanin dhe Malishevën kanë lëshuar parkingun e oborrit./indeks

Fotografia e Rent A Car Onix

Fotografia e Rent A Car Onix

Fotografia e Rent A Car Onix

Fotografia e Rent A Car Onix

Fotografia e Rent A Car Onix

Fotografia e Rent A Car Onix

TË ngjajshme

Rrëzohet në vendin e punës, ndërron jetë punëtori kosovar

admin

13 vjeçari i dha f,und jetës në pleme, familjarët flasin për jetën e tij

lajme

Prezantuesja e RTK-së vishet me fustan të kuq e provokues, do t’iu ‘shashtris’ me pamjen

admin
error: Artikull i mbrojtur !!