Mërgata Shqiptare
SPORT

Alexander-Arnold vendos rekord historik në Premierligë

Alexander-Arnold vendos rekord historik në Premierligë Trent Alexander-Arnold ka vendosur një rekord historik në Premierligës.

Trent Alexander-Arnold ka shkëlqyer mbrëmë në fitoren e Liverpoolit prej 5 me 0 ndaj Watfordit.

Mbrojtësi i skuadrës angleze ka arritur të bëjë tri asistime, duke u bërë kështu lojtari më i ri që e bënë këtë gjë në Premierligë, përcjell lajmi.net.

Alexander-Arnold asistoi tek dy golashi i Sadio Mane dhe te ai i Virgil Van Dijk, duke e vendosur kështu një rekord të ri në ligën angleze.

Me 20 vite e 134 ditë, mbrojtësi i Liverpoolit ka arritur të bëjë tri asistime në një ndeshje, duke u bërë kështu lojtari i parë më i ri që e bënë këtë gjë. /Lajmi.net/

TË ngjajshme

Gareth Bale thyen heshtjen

lajme

Formacionet zyrtare: Liverpool – Watford

lajme

Fotografia e ditës vjen nga Rahoveci

lajme
error: Artikull i mbrojtur !!