Mërgata Shqiptare
Bota

9 mijë vetëtima godasin Madridin për gjashtë orë

Trafiku rrugor dhe i metrosë janë çrregulluar në Madrid për shkak të përmbytjeve që kanë kthyer rrugët e kryeqytetit në lumenj për shkak të reshjeve të mëdha, thanë autoritetet lokale.

Stuhitë vonuan fluturimet dhe përmbytën tunele dhe parkingje. Përdoruesit e mediave sociale kanë postuar foto që tregojnë se si ujë merr makinat dhe kontejnerët e mbeturinave, dhe në disa vende mund të shihen grumbuj breshëri, të cilat në disa vende ishin më të mëdha se një top pingpongu.

Shërbimet e Urgjencës thanë se askush nuk u lëndua nga stuhia dhe se janë ndërmarrë ndërhyrje relativisht të vogla, siç është heqja e degëve nga rrugët ose në rastet e garazheve të përmbytura, bodrumeve dhe ambienteve tregtare.

Shërbimi Meteorologjik i Spanjës tha se 9,000 vetëtima u regjistruan gjatë stuhisë gjashtorëshe.

TË ngjajshme

Erdogan kritikon “heshtjen” e SHBA-së për vrasjen e Khashoggit

admin

Koalicioni i udhëhequr nga sauditët kryen sulme ajrore në Jemen

admin

Kush është Juan Guaidó? Presidenti i vetëshpallur i Venezuelës

admin
error: Artikull i mbrojtur !!